Dziś jest wtorek, 7 lipiec 2020. Imieniny: Estery, Metodego

Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2020

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

3. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie na zakończenie Mszy św. śpiewamy litanię ku czci Matki Najświętszej.

4. Trwamy w doświadczeniu pandemii, która przynosi nam wyznaczone ograniczenia min. co do ilości osób na nabożeństwie w kościele (1 osoba na 15 m2). Stąd też w naszej świątyni jednorazowo na nabożeństwie może być tylko 25 osób, nie licząc kapłana i osób funkcyjnych. W Pomieniu 10, Suliborzu 10, Słutowie 7, Rybakach 5 i w Nętkowie 6.

5. Dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Maciej Szmuc na polecenie ks. arcybiskupa bardzo prosi o kontunuowanie zakupu świec i baranków wielkanocnych do końca czasu Wielkanocy, przez co będziemy mogli się przysłużyć wielkiemu dziełu dobroczynnemu Caritas.

6. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie parafii w tym trudnym czasie.