Dziś jest piątek, 3 maj 2024. Imieniny: Marii, Aleksandra

Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2015

V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś ? piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja.

2. Na Mszę Świętą celebrowaną jutro o godz. 18.00 zapraszamy strażaków. Pragniemy bowiem razem z nimi pomodlić się w ich intencjach z racji obchodzonego w dniu 4 maja wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków.

3. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwo Majowe przy krzyżach zaśpiewamy dziś w obecności kapłana o 15.00 w Słutowie, Suliborzu i Rybakach. W przyszłą niedzielę w Pomieniu, Nętkowie i Wielgoszczy.

4. W środę ? święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza Święta wieczorna o godz. 18.00 a przed Mszą Świętą o godzinie 17.30 ? nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca

5. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele będą celebrowane o godz. 15.00 po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i o 18.00. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania mięsa.

6. Już jest dostępna strona internetowa parafii pod adresem: www.parafiarecz.pl. Adres jest też wywieszony w gablocie.

7. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Do tej pory zebraliśmy 8 tys. zł, a więc pozostało jeszcze 10 tys. do spłaty kredytu. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Radosław Biernacki, kawaler, rz. kat. zam. w Reczu
Honorata Przebieracz, panna, rz. kat. zam. w Jarostowie.
zap. III