Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Ogłoszenia duszpasterskie 03.04.2022

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30.

3. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą.

4. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

5. Proszę o składanie ofiar na kwity do Bożego Grobu. W zakrystii są też do nabycia świece wielkanocne, których zakupem wesprzemy wielkanocne dzieło Caritas.

6. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy mieszkającym na terenie naszej parafii Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

8. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę”, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.