Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2021

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM


1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas ?wiatykiem? czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. Przyszedł czas aby rozpocząć tradycyjną kolędę. Jednakże w tym roku na prośbę ks. arcybiskupa zmieniamy ją w odwiedziny duszpasterskie nie związane z czasem Bożego Narodzenia. Uważam, że będę mógł zaproponować jakiś termin spotkania na modlitwie i błogosławieństwie w Waszych domach dopiero wtedy gdy się zaszczepię tak aby wykluczyć możliwość zarażenia kogokolwiek.

3. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego.

4. W piątek 8 stycznia przed południem odwiedziny chorych z komunią św..

5. 10 stycznia, w niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.