Dziś jest środa, 1 maj 2024. Imieniny: Józefa, Jeremiego

Ogłoszenia duszpasterskie 03.01.2016

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i ?rozbił namiot? wśród swojego ludu ? zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga. Niech wyrazem tego stanie się rodzinne, wspólne śpiewanie kolęd.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów
i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte tak jak w niedzielę tzn. o godz. 7, 9, 11.30 i 17.00. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

3. W święto Trzech Króli ministranci zapraszają nas na Jasełka, które przedstawią po Mszy św. o godzinie 9.00. Po jasełkach podziękujmy im naszymi datkami, które przeznaczą może na basen, może na lodowisko, może na wyjazd w góry, a może na spływ kajakowy.

4. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych (inicjatywy edukacyjne, zdrowotne czy cywilizacyjne).

5. W poniedziałek rozpoczynamy kolędową wizytę w rodzinach naszej parafialnej wspólnoty. W dni powszednie będziemy przychodzili do domów od godziny 16.00. Porządek kolędy w tym tygodniu na końcu ogłoszeń parafialnych.

6. W czasie kolędowym Msze św. w dni powszednie będą tylko o godzinie 9.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w środę i piątek od 14.00 do 16.00.

7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy
i umacniamy?

8. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Plan kolędy: - poniedziałek ul. Słoneczna nr 2, 4, 6, 3a, 3b, 5a;
- wtorek ul. Słoneczna nr 5b, 7a, 7b, 9a, 9b, 11a, 11b;
- czwartek ul. Srebrna, Cicha, Słowackiego, Sienkiewicza, Kochanowskiego, Zielna;
- piątek ul. Reja, Konopnickiej, Podgórna, Polna, Promenada, Stargardzka;
- sobota od 10.00 Nętkowo, Grabowiec, Kraśnik.