Dziś jest piątek, 22 styczeń 2021. Imieniny: Anastazego, Wincentego

Ogłoszenia duszpasterskie 02.08.2020

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU


1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu.

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W środę podczas nowenny o godz. 18.00 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny.

5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Z okazji obchodu tego święta zapraszam na uroczystość odpustową do Słutowa na godzinę 18.00. Mszy św. w Reczu wtedy nie będzie.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej w umówionym czasie. Okazja do spowiedzi od godziny 17.00. W sobotę o 15.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. W czasie wakacyjnym biuro parafialne jest nie czynne. Wszelkie sprawy proszę załatwiać z księdzem po uprzednim umówieniu się przy okazji Mszy św. albo przez telefon.

8. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na utrzymanie parafii.