Dziś jest niedziela, 19 maj 2024. Imieniny: Iwa, Piotra

Ogłoszenia duszpasterskie 02.08.2015

1. Dziś ? osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

2. W środę o godz. 18.00 - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie ? Msza Święta wieczorna. W piątek o 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. przed Obrazem Jezu, ufam Tobie.

3. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych ? o godz. 9.00.

4. Sobotnia wieczorna Msza św. w Reczu jest odprawiana jako niedzielna dla tych wszystkich, którzy z jakiś powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy św. niedzielnej w normalnym czasie.

5. Jak co roku w sierpniu przejdzie przez naszą parafię pielgrzymka z Koszalina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Chcąc ugościć jak najlepiej pielgrzymów, już teraz proszę o zgłaszanie wolnych miejsc na nocleg z 21 na 22 sierpnia.

6. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego. Proszę o ofiary na naprawę witraży w naszym kościele.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Krzysztof Klich, kawaler, rz. kat. zam. w Nętkowie
Paulina Schwarz, panna, rz. kat., zam. w Stradzewie zap. II