Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 02.07.2023

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.

2. W poniedziałek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

3. Podczas środowej Nowenny o godz. 18.00, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej, którą wzywamy również jako Umocnienie słabych i Cudowną Lekarkę w chorobach.

4. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.00. Odwiedziny chorych z komunią świętą w ustalonych terminach.

6. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

7. W czasie wakacyjnym biuro parafialne jest czynne w poniedziałek i piątek od godziny 16.00 do 18.00. Wszelkie inne nagłe sprawy (pogrzeb, sakrament chorych), proszę załatwiać bezpośredni z księdzem dyżurującym przy Mszy św. wieczornej lub przez umówienie się telefoniczne. Numery telefonów komórkowych są na stronie internetowej.

8 „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę”, a dziś przeznaczone tak jak w każdą inną pierwszą niedzielę miesiąca, na cele archidiecezjalne.

Paweł Suja – Monika Zarzyska
Zap. I