Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 02.07.2017

XIII Niedziela Roku

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

2. Wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii jest taki jak w roku szkolnym oprócz Mszy św. w Słutowie, którą w wakacje będziemy odprawiali w soboty o godzinie 17. W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18, a w piątki Koronka do miłosierdzia Bożego o godz. 15. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszam do licznego udziału w codziennej Eucharystii i w tych nabożeństwach.

3. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca poprzedzona pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18. Odwiedziny chorych z komunią św. według ustalonego porządku.

5. Intencja Żywego Różańca w lipcu: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego. Karteczki z intencjami można wziąć z ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przekażmy je tez nieobecnym.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

1. Hubert Tondera, rz. kat., zam. w Skrzelewie
Katarzyna Urwentowicz, rz. kat., zam. w Reczu