Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2019

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego to w naszej Ojczyźnie jednocześnie Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za Wielkich Pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Przy okazji tego święta jest przeprowadzana przykościelna zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie.

3. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.

4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali odmawiając litanię do Serca Jezusowego na zakończenie Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.

6. Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy w naszej parafii sakramentem bierzmowania, który udzieli ks. bp Henryk Wejman w sobotę o godzinie 11.00. Spowiedź św. dla kandydatów, świadków bierzmowania oraz wszystkich chętnych w środę 5 czewca od godziny 18 .00.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

1. Marcin Paweł Baran ? Karina Lalko
2. Marek Jerzy Nykiel ? Edyta Janik