Dziś jest niedziela, 16 styczeń 2022. Imieniny: Marcelego, Włodzimierza

Ogłoszenia duszpasterskie 02.01.2022

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

3. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. według ustalonego porządku.

4. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

5. Rozpoczyna się wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. W pierwszej fazie będzie przeprowadzona na filiach, w Reczu rozpocznie się po 9 stycznia. Tym razem z uwagi na pandemię księża pójdą do poszczególnych domów na podstawie zaproszeń. Dlatego proszę o zabranie do domu wyłożonej prze obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy karteczki, na której będzie można zapisać swoje dane w celu przeżycia kolędy. Wypisane karteczki proszę złożyć do święta Trzech Króli w celu ogłoszenia późniejszego planu wizyty duszpasterskiej. Przy obrazie Matki Bożej są wyłożone również intencje Żywego Różańca.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę” a dziś przeznaczone na cele parafialne.