Dziś jest czwartek, 25 luty 2021. Imieniny: Cezarego, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy.

2. Niestety z powodu zarządzeń pandemicznych nie możemy wejść na cmentarz na tradycyjną Mszę św. oraz nawiedzić grobów naszych bliskich zmarłych dzisiaj ani jutro we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Na modlitwę za zmarłych zapraszam do kościoła gdzie od 2 listopada codziennie o godzinie 17.30 będziemy odczytywać wypominki. W niedziele listopada zapraszam o godzinie 15.00 na cmentarz, gdzie będziemy modlili się za zmarłych odmawiając w ich intencji różaniec (o ile cmentarz będzie otwarty).

3. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte w następujących godzinach: o 9.00 i 18.00, w Suliborzu o 16.00 oraz w Rybakach i Pomieniu o 17.00.

4. Przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej w umówionych terminach. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 17.00. W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 15.00.

6. Z powodu panującej pandemii ks. Arcybiskup wydał dyspensę od uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. do czasu obowiązywania na danym terenie przepisów epidemicznych w strefie czerwonej. Wedle tych przepisów na Mszy św. możemy przebywać w naszym kościele w maseczkach 1 osoba na 7 m2, czyli w kościele może być naraz około 93 osób. Na powietrzu w grupach maksymalnie 5 osobowych.

7. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.