Dziś jest wtorek, 23 kwiecień 2024. Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2015

1. Jutro ? wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Msze Święte w naszym kościele i wypominki za zmarłych o godz. 9.00, 10.00, 11.00 oraz o 17.00. Msze św. i wypominki na filiach będziemy jutro odprawiali W Słutowie i Pomieniu o 15.00, w Suliborzu i Nętkowie o 16.00, w Rybakach o 17.00.

2. Wypominki listopadowe w naszym kościele będą miały miejsce w niedzielę po każdej Mszy św. a wypominki w dni powszednie o godz. 17.00. Po nich Msza św. wieczorna. Wypominki na filiach odczytamy zawsze po Mszy św.

3. Odpusty za zmarłych:
? wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku ? cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień;
? wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę (tę z której prawnie korzystają) w celu przyjścia z pomocą duszom zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego aż do północy z drugiego na trzeciego listopada. W intencjach papieża można odmówić na przykład jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Jeżeli brak jest wspomnianej dyspozycji lub wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie cząstkowy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. ? codziennie 15 minut przed Mszą Świętą. W sobotę wypominki za zmarłych połączymy z cząstką różańca odmawianą przez członków róż. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00. Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ? w piątek o godz. 17.00, zaś wotywa o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny ? w sobotę o godz.15.00.

5. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w sobotę 07.11. o godzinie 16.00.

6. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele archidiecezjalne.