Dziś jest czwartek, 2 maj 2024. Imieniny: Zygmunta, Atanazego

Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2023

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.30 październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła..

3. Spotkanie z rodzicami lub opiekunami dzieci, które w tym roku mają przyjąć pierwszą komunię świętą w środę po Mszy św. Na spotkaniu definitywnie zamkniemy listę zgłoszonych dzieci i ustalimy termin komunii oraz poświęcenia różańców jakie dzieci otrzymają od swoich rodziców.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.00. Odwiedziny chorych z komunią świętą w ustalonych terminach. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo oraz zmianę tajemnic Żywego Różańca o godz. 15.00.

5. W sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, tym bardziej zapraszam wszystkich parafian na wspólnotową modlitwę różańcową do naszego kościoła o godz. 15.00.

6. Msze św. w kościołach filialnych będziemy w dni powszednie sprawować następująco: w Rybakach we wtorek o godzinie 17.15 i w Pomieniu również we wtorek o godzinie 18.00.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone tak jak w każdą inną pierwszą niedzielę miesiąca na cele kurialne.