Dziś jest środa, 24 kwiecień 2024. Imieniny: Aleksandra, Horacego

Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2017

XXVI Niedziela Roku

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 17.30 październikowym nabożeństwie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: ?Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela? (nr 1).

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki ? bolesne, a w czwartki ? tajemnice światła.

3. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 17.00. Z racji pierwszego piątku odwiedziny chorych według ustalonego planu.

4. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, przeżyjemy nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z różańcem o godzinie 17.30 ? serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej. Wtedy również dokonamy zmiany tajemnic Żywego Różańca.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. inicjacyjnej dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii św. i ich rodzin o godzinie 15.00, poświęcimy ich pierwsze różańce.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.