Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2019

XXII niedziela roku

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w poniedziałek o godzinie 8.

4. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 18. Spowiedź św. w piątek od godz. 17. Odwiedziny chorych z komunią świętą według ustalonego programu.

5. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 14. Przy okazji tej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Mszę św. dożynkową przeżyjemy w sobotę 7 września o godzinie 16 w parku podczas obchodów gminnego święta dziękczynienia za zebrane plony.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

8. Od września wprowadzamy dodatkowy czas działania biura parafialnego. Oprócz poniedziałku, środy i piątku biuro parafialne będzie czynne (szczególnie dla przyjezdnych) w soboty od godziny 11 do 13.

9. Parafia św. Jadwigi Królowej w Choszcznie zaprasza do udziału w pielgrzymce śladami siostry Faustyny Kowalskiej (23 - 28.09). Sześciodniowe pielgrzymowanie zakończy się udziałem w czuwaniu archidiecezjalnej pielgrzymki na Jasnej Górze. Koszt wyjazdu z zapewnionymi noclegami i wyżywieniem to 1240 zł. od osoby.

10. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.