Dziś jest sobota, 21 maj 2022. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 01.08.2021

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator ? człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: ?Ja jestem chlebem życia? (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

2. ?Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie? ? powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca - okazja do spowiedzi od godziny 17.00, odwiedziny chorych z komunią św. według ustalonego porządku. W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 15.00 rozważanie i Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca.

5. Trwamy w zbiórce ofiar przeznaczonych na odbudowę i renowację uszkodzonego muru oporowego na drodze krajowej nr 10 przy kościele w Słutowie. Powyższe ofiary można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub w kopertach na tacę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Zapowiedzi przedślubne:
Krzysztof Kosiło ? Justyna Cybulska
zap. II