Dziś jest niedziela, 5 maj 2024. Imieniny: Ireny, Waldemara

Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2016

VI Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj ? miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 17.30. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie również o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią.

2. Według naszej tradycji parafialnej chcemy spotykać się na modlitwie majowej przy poszczególnych krzyżach przydrożnych naszej parafii. Dlatego dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godzinie 14.00 w Słutowie, Suliborzu i Rybakach. W przyszłą niedzielę w Wielgoszczy i Suliborku.

3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawiany tak jak w każdą niedzielę. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju
i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek, każdy ksiądz o umówionej porze, odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, a po litanii loretańskiej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę przed Mszą Świętą o godzinie 15.00, różaniec fatimski i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka dzisiaj zbieramy do puszek ofiary na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.