Dziś jest czwartek, 2 maj 2024. Imieniny: Zygmunta, Atanazego

Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2024

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1. „W imię Boże” rozpoczynamy Rok Pański 2024: ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy Dobremu Bogu przez ręce Jego i naszej Matki, Maryi. Pragniemy Ją prosić, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski oraz błogosławieństwo Boże. Słowa błogosławieństwa Aaronowego z pierwszego czytania czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty:
„Niech Was Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”.

2. Dzisiaj również przeżywamy Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, [szczególnie w Ukrainie], modlitwa o pokój w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. Słyszymy i widzimy, że wciąż gdzieś króluje wzajemna nienawiść i wrogość, że toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe.

3. Rozpoczynamy od jutra duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami pragniemy się modlić i przynieść Wam dar błogosławieństwa Bożego. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami.

Plan kolędy:
- wtorek od 16 ul. Słoneczna 2, 4, 6, 3a, 3b, 5a, 5b;
- środa od 16 ul. Słoneczna 7a, 7b, 9a, 9b, 11a, 11b;
- czwartek od 16 ul. Srebrna, Złota, Cicha, Słowackiego, Sienkiewicza, Kochanowskiego, Zielna;
- piątek od 15 ul. Kolejowa, Ratuszowa