Dziś jest sobota, 4 maj 2024. Imieniny: Floriana, Monikia

Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2017

Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi

1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata.

2. W Betlejem Aniołowie głosili chwałę Pana Boga i ?pokój ludziom dobrej woli?. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI (list z 1967 r.), jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte w naszej parafii tak jak w niedzielę. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą ? zgodnie z dawnym polskim zwyczajem ? na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

4. Również w piątek zapraszamy na jasełka przygotowane przez naszych ministrantów. Przedstawienia będą przed Mszą św. o godzinie 9 i 11.30.

5. Przypadających na mnie chorych odwiedzę z komunią św. nie w I piątek, a w czwartek od godziny 9.00. Księża wikariusze będą u swoich chorych w umówionych terminach.

6. Intencja Żywego Różańca w styczniu: Za młodych, aby zamienili ?kanapę na parę butów? i z odwagą poszli za Jezusem budować lepszy świat.

7. Podczas kolędy, którą jutro rozpoczynamy Msze św. wieczorne w dni powszednie zamieniamy na Msze św. o godzinie 7.00.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.

Plan kolędy:
- poniedziałek od 16.00 ul. Staromiejska, Lubanowska, Rybacka, Czarnieckiego, Wolności, Wysoka,;
- wtorek od 16.00 ul. Aleja Wolności, Leśna, Lipowa, Chyża, Różana, Owocowa;
- środa od 16.00 Choszczeńska, Szumin, Trzebiń;
- czwartek od 16.00 Rajsko, Słutowo, Wielgoszcz;
- sobota od 10.00 Rybaki, Suliborek, Suliborek Kolonia i Ferma, Sulibórz i Głębokie.