Dziś jest środa, 1 maj 2024. Imieniny: Józefa, Jeremiego

Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2016

1. W imię Boże pragniemy rozpocząć nowy 2016 rok. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi ? Świętej Bożej Rodzicielki. Chcemy Ją prosić, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski oraz Jego błogosławieństwo. Słowa Aaronowego błogosławieństwa z dzisiejszego pierwszego czytania czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty: ?Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem?.

2. Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość i toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.

3. W dzisiejszy uroczysty dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca. Nie będzie jednak comiesięcznych odwiedzin naszych starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Uczynimy to jutro tzn. w sobotę.

5. Jako, że 2 stycznia jest pierwszą sobotą miesiąca zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca oraz spowiedź i komunię wynagradzająca o godzinie 15.00

6. Od poniedziałku 4 stycznia rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z wami pragniemy się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych będzie wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. (Zamieścimy go również na naszej parafialnej stronie internetowej i w parafialnym biuletynie).

7. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.