Dziś jest czwartek, 11 sierpień 2022. Imieniny: Ligii, Zuzanny

Życzenia ks. Arcybiskupa

2019-04-20
Życzenia Świąteczne z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego 2019 r.

Drodzy Bracia Kapłani, Osoby życia konsekrowanego, wszyscy nasi diecezjanie oraz goście, świętujący nad Odrą i Bałtykiem tajemnicę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

W bieżącym roku, w którym przypada 40. rocznica pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny, przeżywając tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego przypomnijmy sobie słowa nauczania świętego Papieża. Słowa te, choć wypowiedziane w innej rzeczywistości historycznej panującego wówczas reżimu komunistycznego, mają swoją ponadczasową uniwersalną wartość. Św. Jan Paweł II w homilii wygłoszonej na Placu Zwycięstwa w Warszawie, 2 czerwca 1979 r., tak mówił: Człowieka bowiem nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. Nie może tego wszystkiego zrozumieć bez Chrystusa. Nie można też bez Chrystusa zrozumieć dziejów Polski. Jeślibyśmy odrzucili ten klucz ... nie rozumielibyśmy samych siebie. Życzę, aby te słowa były dla nas inspiracją w przeżywaniu nie tylko najbliższych Wydarzeń związanych z czasem Zmartwychwstania Pańskiego, ale każdego, nawet najbardziej zwyczajnego, powszedniego dnia. Znajdźmy w swoim sercu odwagę, aby otworzyć na oścież drzwi Chrystusowi. Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie! Z odwagą otwierajmy serca i zapraszajmy do nich Zmartwychwstałego Chrystusa, który jest kluczem do rozumienia tej wielkiej i podstawowej rzeczywistości, jaką jest człowiek. + Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński

Szczecin, 21 kwietnia 2019 r.

Powyższe życzenia przekazujemy do odpowiedniego wykorzystania w duszpasterstwie, np. do odczytania wiernym lub zamieszczenia w gablocie parafialnej.

Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński