Dziś jest czwartek, 25 luty 2021. Imieniny: Cezarego, Wiktora

Życzenia Świąteczne ks Arcybiskupa Metropolity

2018-03-31
Drodzy Bracia Kapłani,

Osoby życia konsekrowanego, wszyscy nasi diecezjanie oraz goście, Świętujący nad Odrą i Bałtykiem tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa.

Świętując Zmartwychwstanie Chrystusa w roku, który w Kościele w Polsce jest czasem szczególnej refleksji poświęconej Duchowi Świętemu, uświadamiamy sobie tę szczególną prawdę, że „Chrystus, który za nas umarł i zmartwychwstał, zesłał od Ciebie, Ojcze, jako pierwszy dar dla wierzących, Ducha Świętego, który dalej prowadzi Jego dzieło na świecie i dopełnia wszelkiego uświęcenia” (IV Modlitwa Eucharystyczna).
„Wydarzenia paschalne – męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa – są równocześnie czasem nowego przyjścia Ducha Świętego jako Parakleta i Ducha Prawdy” (Dominum et vivificantem 23). W przeżywanym właśnie roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przypominają się w tym momencie znamienne słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane podczas jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.
Niech słowa te staną się i naszą modlitwą właśnie o dar Tego, który dopełnia wszelkiego uświęcenia.
Niech moc Zmartwychwstałego Pana krzepi nas i niech oświeca Boskim blaskiem wszystkie wyzwania codziennego życia, abyśmy umocnieni Jego miłością i napełnieni Duchem Świętym, którego nam posyła od Ojca, potrafili nieść płomień szczerej i głębokiej wiary w naszych sercach.
Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

+ Andrzej Dzięga
Arcybiskup Metropolita
Szczecińsko-Kamieński
Szczecin, 1 kwietnia 2018 r.